dodano: 13.05.2017, 10:57

Licealne Klasy Montessori - spotkania rekrutacyjne

Ogłoszenia pozostałe:

DSCF6062.jpegW drugiej połowie maja organizujemy spotkania informacyjno rekrutacyjne dla młodzieży zainteresowanej pracą w naszych Licealnych Klasach Montessori w Bielsku Białej, Katowicach, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. 

Warszawa 29 maja godzina 17.00 w siedzibie Domu Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Bielsko Biała 22 maja godzina 17.00 w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM, ul. Legionów 25, aula 011

Katowice 24 maja godzina 17.00 w Klasztorze O. Dominikanów, ul. Sokolska 12

Wrocław 25 maja godzina 16.00 w siedzibie Autorskiego Liceum Artystycznego , ul. Robotnicza 36/38 

Kraków 19 maja godzina 17.00 w siedzibie Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości,  ul. Zygmunta Augusta 5/1

 

Na spotkaniu prowadzących klasy, opisaliśmy podstawy działania naszego projektu. Stworzymy grupy składające się z 8 licealistów. Każdy z uczestników powinien przejść rekrutację, która składa się z trzech elementów: 

  • napisania uzasadnienia swojej decyzji o wejściu w skład grupy (takie osobiste dlaczego ?), 
  • rozmowy z tutorem,
  • uczestnictwa w wybranym przez tutora wydarzeniu w danym mieście.

DSCF3926.jpegSpotkania odbywają się co dwa tygodnie w miejscach o charakterze cooworkingowym. Określimy wspólne zasady dla grupy, będące podstawą do zawarcia kontraktu z uczestnikami zespołów. Grupy będą mieszane klasowo i powoływane na rok.

W czasie spotkań, które będą trwały około 6-7 godzin, będzie miejsce na zajęcia zaaranżowane przez tutora, czas na ich własną pracę i indywidualne rozmowy tutora z poszczególnymi osobami. Pierwsze spotkanie pozwoli  bliżej się poznać i będzie takim projektem tutora, w którym on sam daje poznać swoje pasje, a zarazem stworzy możliwość,  aby wszyscy po prostu ze sobą pobyli. 

To, co w działaniu ma być dla nas wspólne, to rytm spotkań (czas dla prowadzącego, czas pracy własnej, czas na rozmowę indywidualną, czas na celebracje - małe co nieco), cykl dwutygodniowy, godzina w miesiącu extra na kontakt uczniem, jedno wydarzenie na trzy miesiące, na które zaprosi Was tutor.

Rolą tutora ma być wspierania Waszego rozwoju poprzez rozmowy indywidualne, zajęcia, spotkania, zapraszane osoby, proponowane wydarzenia. Zasadą będzie „nie wyręczanie”. Co możecie, będziecie robić samemu, planować, szukać kontaktów, znajdujdować ludzi chętnych do współpracy etc. W ostateczności, wspomożemy. Ideą klasy Montessori jest wspieranie rozwoju poprzez odkrywanie  i rozwijanie własnych talentów i pasji, „zarażanie się” zainteresowaniami od innych. 

Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w rekrutacji. Jednocześnie przypominamy, że nic nie zmieniamy w naszej dotychczasowej współpracy z edukacją domową na poziomie liceum. Klasy Montessori są jedynie propozycją dla chętnych :)

 

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiamy!

Ola i Marcin Sawiccy z zespołem tutorów

tel.: +48 33 862 30 38     e-mail: biurousawickich@gmail.com design: Kajetan Mastela